• סכרת
    מהי סכרת

סכרת


סוכרת, כמו גם לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה והשמנת יתר הינם חלק מ"התסמונת המטבולית" ומהווים גורמי סיכון עיקריים להתקפי לב ואירועי מוח.

בעולם המודרני תצרוכת הסוכר גבוהה פי כמה ממה שהגוף שלנו מסוגל להכיל כך שמערכות הגוף או לא מייצרות מספיק אינסולין שיפרק את הסוכר או שהגוף מפתח תנגודת לאינסולין.
מחלת הסוכרת היא מחלה כרונית המתרחשת כאשר הלבלב אינו מייצר מספיק אינסולין או כאשר הגוף אינו יכול להשתמש באינסולין אשר הוא מייצר. אינסולין הוא הורמון המווסת את רמת הסוכר בדם והתוצאה היא רמות סוכר גבוהות בדם (היפרגליקמיה), מה שמוביל לאורך זמן לנזק חמור ללב ,כלי דם (נוירופתיה ), בעיות עיניים (כתוצאה מרתינופתיה סוכרתית), כליות ועוד.

 

משקל יתר היא גורם סביבתי משמעותי אחר להופעת סוכרת 2.

 עלייה משמעותית במשקל גורמת לאי סבילות לפחמימות, רמות אינסולין גבוהות יותר וחוסר רגישות לאינסולין בשומן וברקמות שריריות. ההתפתחות ההדרגתית של חוסר רגישות לאינסולין נחשבת לגורם הנמצא בבסיס התפתחותה של סוכרת סוג 2.

שינוי אורח חיים בסוכרת 2 יכולה לאזן ולמנוע סיבוכים.

בטיפול הנוטורופתי אני משלבת תזונה נכונה ומאוזנת, תוספי תזונה וצמחי מרפא המותאמים אישית לאחר בדיקות דם ותשאול מקיף העוזרים לחולי סוכרת סוג 2 לאזן את רמות הסוכר בדם ולמנוע סיבוכי סוכרת עתידיים..

צרו קשר

הצהרת נגישות