פרחי באך

בשנת 1930 היה ד"ר אדוארד באך בשיא הקריירה שלו כרופא, בקטריולוג והומיאופת. ד"ר באך האמין שבשורש כל מחלה, כאב או הפרעה פיסית חבוי גורם רגשי והמחלה עצמה מצביעה על קונפליקט פנימי בנפשו של המטופל. הוא חקר וחיפש צמחים שיכולים להשיב את החיוניות לחולים ולעזור להם להתגבר על דאגה, פחד ודיכאון המפריעים לתהליך הריפוי.

ד"ר באך האמין כי פרחי הבאך משקמים את ההרמוניה בנפשו של האדם. הם מתמירים רגשות שליליים כדוגמת פחד, דכדוך, ושנאה והופכים אותם לאומץ, שמחה ואהבה. באופן זה הם פועלים לשינוי הגורם הרגשי שבבסיס המחלות ומטפלים במקור ולא בסימפטומים.

דר' באך חילק התמציות שגילה ל-7 קבוצות בהתאם ליכולתן להשפיע על מצבים רגשיים שונים: פחד, חוסר וודאות וחוסר ביטחון, אדישות וחוסר עניין, בדידות, רגישות יתר, דכדוך ודיכאון, דאגנות יתר.

שיטה הטיפול בעזרת תמציות באך תפסה תוך זמן קצר מקום נכבד בין שיטות הריפוי האלטרנטיביות והפכה לשיטת טיפול נפוצה ברחבי העולם. רבים מכם מכירים בוודאי את התמצית ההצלה המרגיעה "רסקיו רמדי"  הנפוצה בבתי המרקחת, שהיא למעשה פורמולה להרגעה כללית המשלבת מספר תמציות באך.

לאילו מצבים יכול לסייע?

בעיות קשב וריכוז

היפראקטיביות

קשיי הסתגלות

מתחים וחרדות

עייפות

פוסט-טראומה

בעיות רגשיות

בעיות התנהגויות

ועוד...

מה קורה במהלך הטיפול?

במפגש הראשון פותחים בתהליך אבחון בו מבררים את מצבו הנפשי של המטופל. האבחון נעשה באמצעות ראיון מקיף של המטפל אודות המטופל.
לאחר מכן בוחן המטפל באילו תמציות קיימת ההתאמה המרבית למצבו של המטופל.

בסוף תהליך האבחון המטפל מרכיב את תמצית פרחי הבאך המתאימה ביותר עבור המטופל.

בשלב הבא מקיימים סדרה של פגישות למעקב ועדכון הטיפול: מפגשים אלה כוללים מעקב אחר תוצאות הטיפול ובמידת הצורך שינוי של הרכב התמצית שהוכנה למטופל. שלב המעקב חשוב ומאפשר ירידה לפרטים קטנים יותר לאחר שהבעיה העיקרית משתפרת. משך המפגש הראשון הוא עד 45 דקות, והמפגשים הבאים – עד 30 דקות.

 צרו קשר

הצהרת נגישות