צמחי מרפא

צמחי מרפא הם אחד הכלים הנפלאים ברפואה הטבעית.

כאשר בוחרים צמחים לטיפול, יש למצוא את הגורם הפנימי לסימפטומים איתם מגיעים המטופלים, ולטפל באותו גורם. לדוגמא אם מטופל מגיע עם כאבי ראש, אחפש את הגורם לכאב הראש. נניח שאיבחנתי לאחר תשאול מקיף ואבחון בדיקות הדם כי הגורם הוא חסר דם, במקרה זה ארקח פורמולה שמחזקת את הדם, ומכאן יפתרו כאבי הראש באופן יסודי ולא זמני. 

צמחי מרפא משמשים לריפוי אלפי שנים, והם אחד הכלים העתיקים בנמצא.

בכל ארץ הצמחים שלה, והנשים החכמות שהעבירו את הידע המרפא הזה מאם לבת. במשך תקופה ארוכה וחשוכה צדו אנשי הכנסיות את אותן הנשים בטענה שהן מכשפות (הרי מי שיודעת לרקוח משקה מציל חיים היא בהכרח מכשפה, לדידם) והידע כמעט ואבד. בעשרות השנים האחרונות השתקמה לה לאיטה רפואת הצמחים המסורתית והשתלבה לה עם רפואת צמחים מודרנית- זו מגובה בעשרות אלפי מחקרים קליניים ומעבדתיים.

הצמחים משמשים לטיפול במגוון בעיות, החל משפעת וצינון, וכלה באיזון הורמונלי, כאבי ראש, סכרת ועוד. הם כלי חזק ומשמעותי בקליניקה הנטורופתית, והם מומלצים מאוד בטיפול במגוון

בקליניקה יינתנו פעמים רבות צמחי מרפא בצורה של חליטה ('תה'), כמוסות או טינקטורה (מיצוי אלכוהולי), הכל בהתאם למטופל ולצרכיו.
חשוב לדעת, שאין לצרוך צמחי מרפא ללא התייעצות עם נטורופת/ית או הרבליסט/ית. רופא, למשל, לא לומד צמחי מרפא ולכן אין באפשרותו לסייע לכם בכך.


אצל נשים הרות, מניקות וילדים אין לצרוך אפילו חליטות צמחים פשוטות כמו נענע בלי לברר עם איש מקצוע מהם הצמחים והמינונים המותרים.צרו קשר

הצהרת נגישות